Tadeusz Ciemierkiewicz
Poprzez pryzmat formy i koloru odkrywam swoje stany emocjonalne, mówiące o moich przeżyciach. Analizując twórczość swoją i innych artystów zauważyłem, że siłą prawdziwego dzieła sztuki jest emanowanie energii, która została zawarta podczas pracy twórczej artysty. Bardzo bym sobie życzył, aby moje obrazy znalazły w odbiorcy tę siłę.


- 1987 - Dyplom ASP we Wrocławiu w pracowni prof. Stanisława Kortyki 
- 1987 - Stypendium Ministra Kultury i Sztuki 
- 1997 - Nagroda Prezydenta Nowego Sącza 
- 2006 - Nagroda Starosty Małopolskiego za całokształt pracy twórczej

 

 

 

 

 

Sylwia Michalik-Bednarczyk
Pianistka, kameralistka, ur. w 1986r. Ukończyła PSM I st. im. I.J.Paderewskiego w Głubczycach oraz PSM II st. im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu prof. Celiny Hellerowej. W 2005r. otrzymała stypendium w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Brukseli w klasie fortepianu prof. Jeana Vanden-Eyndena. W 2010r. ukończyła 
z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej-Firlej oraz kameralistyki fortepianowej prof. Bogusława Pikały. W 2011r. ukończyła staż artystyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Alicji Palety-Bugaj, a w 2015r. Podyplomowe Studium Pieśni na tej samej uczelni. Od 2010r. zatrudniona jest w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na stanowisku asystenta w Katedrze Kameralistyki, towarzyszy również studentom na Wydziale Instrumentalnym w klasie skrzypiec oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego. W 2017r. za pracę zatytułowaną Artur Malawski - w poszukiwaniu siebie. Fizjonomia kameralnej twórczości fortepianowej Artura Malawskiego z perspektywy pianisty, kameralisty uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych i kameralnych, m.in.: I nagroda oraz nagroda za interpretację utworu A. Ginastery na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. J. Haydna w Wiedniu (2012), I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym 
w Kromeriz (Rep. Czeska, 2007), III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie (2003), II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Częstochowie (2003). Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich z takimi profesorami jak: Andrzej Jasiński, Alicja Paleta-Bugaj, Fabio Bidini, Grzegorz Kurzyński, Eugen Indjic, Yossi Reshef, Peter Efler. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Opola. Jako kameralistka prowadzi ożywioną działalność koncertową, dokonując także nagrań płytowych. 

Małgorzata Wasiucionek 
Rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Jeleniej Górze pod kierunkiem mgr Ludmiły Sołowiewicz. W 2014 roku z wyróżnieniem ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w klasie prof. Romana Lasockiego, studiowała również w Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Pierre’a Amoyala. Obecnie pracuje jako asystent w klasie prof. Szymona Krzeszowca na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako solistka koncertowała z wieloma orkiestrami w Polsce i za granicą, m.in. orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej, Śląskiej, Podkarpackiej, Białostockiej, z orkiestrą „Amadeus”, Sinfonia Varsovia, ponadto Neue Lausitzer Philharmonie w Görlitz, Loh-Orchester Sondershausen, Orkiestrą Symfoniczną Miasta Cottbus, a także z Orkiestrą Miasta Calgary. Brała udział w licznych warsztatach i festiwalach muzyki kameralnej, były to m. in.: „Seiji Ozawa International Academy Switzerland”, „International Chamber Music Course and Festival Musica Mundi” w Belgii, IX i X „Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy” w Książu. W sierpniu 2015 roku brała udział w “Seiji Ozawa Matsumoto Festival”, gdzie występowała na koncertach z okazji 80-tych urodzin Seiji Ozawy. Jest członkiem kwartetu smyczkowego „Messages Quartet”, z którym koncertuje w Polsce i w Europie.
Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Jej ostatnie osiągnięcia to: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Solistów Atlantic Coast Festival - 2016 w Esposende (Portugalia), II miejsce II Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej - 2015 w Plovdiv (Bułgaria), IV miejsce na V Międzynarodowym Konkursie im. Tadeusza Wrońskiego na skrzypce solo - 2015 w Warszawie, III miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza – 2013 w Łodzi, II etap na XIV Międzynarodowym Konkursie im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu - 2011, I miejsce i nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu Zdzisława Szostaka – „Recitativo e berceuse” na IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka- 2010 w Dąbrowie Górniczej, I miejsce i cztery nagrody specjalne na VII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym „Młody Paganini” – 2009 w Legnicy. Małgorzata jest laureatką VII programu stypendialnego „Młoda Polska”, programu „zDolny Śląsk” oraz innych stypendiów nadawanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci i Bank Société Générale.  W lutym 2015 roku Kapituła Rektorów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina przyznała jej medal „Magna cum laude”.
  

 


Strona głównaOPoprzednie wydarzenieOByli w GaleriiOKsięga gościOPoznajmy sięOGaleria w YouTubeOGaleria Mistrzów